Plaga sępów na woodstocku

Zapraszamy do dyskusji na temat Przystanku Woodstock!!!

Moderatorzy: Angelina, pączysław, joseph, Marian_PP, klax, Chrabja, Mecc, ania_loki, SzerszeN, rower_pp, Milkee, blubi

Re: Plaga sępów na woodstocku

Postprzez DorothyN w Sob Sie 18, 2012 14:48

timo napisał(a):co prawda nie z playa, ale wi-fi bylo i nawet dzialalo (2 sieci publiczne, otwarte, przygotowane specjalnie dla woodstockowiczow, plus conajmniej jedna niby nie dla "ludu", ale tez otwarta od jednej z firm obecnych na PW).

Tak, wiem ale kiepsko mi chodziły. Nawet co jakiś czas migała mi otwarta sieć WOŚP-owa... Jednak, albo co chwilę rozłączało albo jakość sygnału była tak kiepska, że sesja wygasała... A co do mojego postu, to chodziło mi o to, że po prostu głośno na ten temat przed Woodstock'iem było. Nawet pamiętam na Facebook'u nowinkę na kilka dni przed Woodem, że Play rozstawia się tak, żeby całe pole je łapało a finalnie wielka klapa z tego wyszła.
timo napisał(a):a internet na PW sie przydaje np po to, zeby sprawdzic na biezaco prognoze pogody, szczegolnie jesli jest niepewna jak w tym roku...

Dokładnie ale można też np. sprawdzić jakie warunki na Dworcu PKP panują co bardzo nam przynajmniej ułatwiło organizację powrotu. My nie byliśmy pewni kiedy będziemy wracać. Najpierw mieliśmy jechać w niedzielę przed południem ale okazało się, że zasadniczo, to nie dopchalibyśmy się do pociągu (ba...nawet na peron) dzięki czemu nie składaliśmy namiotów i nie musieliśmy ich potem na nowo rozkładać. I tutaj bardzo przydał się facebook bo tam na bieżąco ludzie wrzucają informacje co i gdzie się dzieje.
Może i jednak trochę wygodniccy się zrobiliśmy bo kiedyś przecież takich udogodnień nie było ale z drugiej strony po to one są aby z nich korzystać. W granicach rozsądku oczywiście.
Poza tym, mi non stop potrzebny jest dostęp do maila więc ja sobie nie wyobrażam jechać na Woodstock bez smartfon'a bądź tabletu z dostępem do internetu i nie uważam, żeby coś w tym było złego a po prostu moja praca tego wymaga. Bo jak już szymon-sl napisał, niektórzy nawet na Woodstock'u są w pracy.
DorothyN
Zaawansowany

Dołączenie: Pią Sie 19, 2011 18:13
Miejscowość: Katowice

Postprzez pepesza6 w Sob Sie 18, 2012 16:15

Właśnie chodzi o zdrowy rozsądek.
Posiadanie komórki też na początku było niezłym "szpanem",właszcza,że więcej abonentów miała telefon stacjonarny.Można było mieć tradycyjny zegarek,a zadzwonić z "budki". Kiedyś też i laptop nie będzie "niewiadomo czym" (choć w niektórych kręgach na pewno nie jest od dawna),natomiast przy tej ilości funkcji jaką może pełnić "usprawiedliwieniem" dla posiadania go na PW może być praca.
Tyle,że najwięcej laptopów, tabletów itp.mają ludzie młodzi, mówię o tych do 20 r.ż. i jakoś nie chce mi się wierzyć,że wszyscy pracują zawodowo z laptopem.
A ilu kierowników, właścicieli sklepów internetowych jest na Wood.Napewno bardzo niewielu, gdyż nie jest to popularne zajęcie (zwłaszcza to pierwsze,zwłaszcza wśród punków).
Cóż może w niedalekiej przyszłości punk w podróż weźmie laptopa, a na squocie będzie obczajał najbliższe koncerty,punkty z darmowym lub promocyjnym żarciem, jakieś prace dorywcze.Nie będzie trzeba nikogo w danym mieście poznawać,żeby był przewodnikiem,ale znowu to eliminuje bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem,brak doświadczeń w tej kwestii. Ten kto kiedyś podróżował, lub znał takich ludzi wiatrem podszytych, być może wie o co chodzi.
W każdym razie technika ma też dobre strony - nie wyobrażam sobie życia bez robienia zdjęć - mając komórkę przy sobie zawsze je zrobię....
pepesza6
Nowicjusz

Dołączenie: Czw Maj 05, 2011 10:15

Postprzez szymon-sl w Sob Sie 18, 2012 17:49

pepesza6 napisał(a):A ilu kierowników, właścicieli sklepów internetowych jest na Wood.Napewno bardzo niewielu, gdyż nie jest to popularne zajęcie (zwłaszcza to pierwsze,zwłaszcza wśród punków).

Są jeszcze freelancerzy, wykonawcy, zleceniodawcy itd. Taki mamy czas, że żeby przeżyć w tym kraju trzeba pracować czasem non stop, nawet na Woodzie, co nie przeszkadza imprezować i szaleć ;]

pepesza6 napisał(a): Cóż może w niedalekiej przyszłości punk w podróż weźmie laptopa, a na squocie będzie obczajał najbliższe koncerty,punkty z darmowym lub promocyjnym żarciem, jakieś prace dorywcze.

Nie widzę sprzeczności. Punk jak Rosja - stan umysłu.
ex nihilo nihil
Awatar użytkownika
szymon-sl
Nowicjusz

Dołączenie: Czw Lip 02, 2009 14:48
Miejscowość: Zona Silesia

Postprzez timo w Sob Sie 18, 2012 23:36

DorothyN napisał(a):
timo napisał(a):co prawda nie z playa, ale wi-fi bylo i nawet dzialalo (2 sieci publiczne, otwarte, przygotowane specjalnie dla woodstockowiczow, plus conajmniej jedna niby nie dla "ludu", ale tez otwarta od jednej z firm obecnych na PW).

Tak, wiem ale kiepsko mi chodziły.

to nie wiem, w ktorej czescie pola bylas, u nas byla caly czas bardzo dobra lub przynajmniej dobra sila sygnalu, smigalo to calkiem szybko. moze gdzies przy lesie bylo slabiej albo dalej od "centrum" ;)
Awatar użytkownika
timo
Ekspert

Dołączenie: Pon Maj 23, 2005 17:36
Miejscowość: Olesno/Opole

Postprzez DorothyN w Nie Sie 19, 2012 13:16

timo napisał(a):to nie wiem, w ktorej czescie pola bylas, u nas byla caly czas bardzo dobra lub przynajmniej dobra sila sygnalu, smigalo to calkiem szybko. moze gdzies przy lesie bylo slabiej albo dalej od "centrum" ;)

No ale wiesz, to też od telefonu zależy i to pewnie z tego względu coś mi nie chodziło dobrze bo byliśmy rozbici z 300 metrów od asfaltówki w kierunku ASP...
DorothyN
Zaawansowany

Postprzez uśmieszka w Nie Sie 19, 2012 17:27

A do mnie jak podejdzie ktoś kto chce aby mu odstąpić ziemniaczka to z chęcią się podzielę- bo przecież to woodstock, który w założeniu jest jakąś reaktywacją woodstocku usa, dlatego panuje tam taki klimat. A hipisi właśnie tacy byli dzielili się, uśmiechali, żyli w zgodzie mi.in
uśmieszka
Nowicjusz

Dołączenie: Nie Sie 19, 2012 17:01

Postprzez azamus w Nie Sie 19, 2012 20:30

Maxi_King napisał(a):Co sądzicie o sępach przyjeżdżających na woodstock oraz o tekstach typu:

- mistrzuniu zlej no łyczka
- dolej
- daj gryza
- zostawisz mi?

Ja osobiście mam włączoną olewkę na takie osoby i nie dolewam ani nie daje jedzenia (jeśli chodzi o jedzenie to tutaj czasami łamię moją zasadę i się dzielę. To zależy od sytuacji.).

Dziękuję

CZeść
Zgadzam się z tobą. Też olewam takie teksty ale co do jedzenia to różnie;)
azamus
Nowicjusz

Dołączenie: Nie Sie 19, 2012 20:12

Postprzez Canity78 w Czw Sie 23, 2012 09:40

A co do mojego postu, to chodziło mi o to, że po prostu głośno na ten temat przed Woodstock'iem było. Nawet pamiętam na Facebook'u nowinkę na kilka dni przed Woodem, że Play rozstawia się tak, żeby całe pole je łapało a finalnie wielka klapa z tego wyszła. :wink:
Canity78
Nowicjusz

Dołączenie: Czw Sie 23, 2012 09:28

Postprzez kochanowicz w Czw Wrz 13, 2012 09:56

Zgadzam się z uśmieszkiem - zresztą zauważam, że ludziom, którzy sami wiele nie mają jakoś łatwiej się dzielić... A na woodstockach to bardzo podoba mi się motyw fajerwerków i pirotechniki scenicznej...
petady muzyczne
kochanowicz
Nowicjusz

Dołączenie: Śro Wrz 12, 2012 15:56

Postprzez pepesza6 w Czw Wrz 13, 2012 12:47

Do Kochanowicz:
Piszesz..." którzy sami wiele nie mają jakoś łatwiej się dzielić".
Problem w tym ,że teraz możesz ciężko pracować (czytaj na umowy smieciowe za 7 zł) i mieć mało, ale na to mało musisz ciężko pracować, więc.....
Druga sprawa tzw. biedy jest bardzo złożona i nie jedna ksiązka czy opracowanie powstało.Dla mnie sprawa prosta nie robisz - nie masz (chyba,że jesteś właścicielem firmy ochroniarskiej, politykiem itp).Jesli jeden zapiepsza ,żeby mieć na "paczkę fajek"a drugi nic nie robi i wykorzystuje woodstock czy te klimaty,żeby osępiać małolatów i innych nieuświadomionych to takim żulom mówię stanowcze NIE
pepesza6
Nowicjusz

Postprzez DorothyN w Pią Wrz 14, 2012 16:23

pepesza6 napisał(a):Druga sprawa tzw. biedy jest bardzo złożona i nie jedna ksiązka czy opracowanie powstało.Dla mnie sprawa prosta nie robisz - nie masz (chyba,że jesteś właścicielem firmy ochroniarskiej, politykiem itp).Jesli jeden zapiepsza ,żeby mieć na "paczkę fajek"a drugi nic nie robi i wykorzystuje woodstock czy te klimaty,żeby osępiać małolatów i innych nieuświadomionych to takim żulom mówię stanowcze NIE

Dokładnie i o to chodzi...są ludzie, którzy sępią jedzenie, żeby mieć np. na alkohol albo fajki, a nie są to przecież artykuły, bez których człowiek nie potrafi się obejść...ale i odwrotnie...ja wychodzę z założenia, że "nie stać Cię to nie pij i rzuć palenie" i tyle ;).
DorothyN
Zaawansowany

Postprzez pepesza6 w Pią Wrz 14, 2012 18:13

Dorothy N
Patrząc racjonlnie,tak to chciałem ująć.
Z "punkowego" punktu widzenia chodziło mi o to,że dla niektórych przyjazd na woodstock gdzie żaden jeden koło punka nie stał wykorzystuje małolatów aby napędzać swój nałóg i oszukuje otoczenie na potrzebę chwili.
Co do mnie przyznaję jak na spowiedzi swój pierwszy PW latałem z kubkiem jak @%/#^&. Tyle,że śmiem twierdzić coś z punka we mnie jest to jest koncerty,sposób życia itp,a co ważniejsze w przyszłości swój dług oddałem,t.j byłem w PP....
Natomiast lokalnym alkoholikom którzy przyjeżdżają na PW udając punków w celu żebraczym mówimy stanowcze NIE

uśmieszka napisał(a):A do mnie jak podejdzie ktoś kto chce aby mu odstąpić ziemniaczka to z chęcią się podzielę- bo przecież to woodstock, który w założeniu jest jakąś reaktywacją woodstocku usa, dlatego panuje tam taki klimat. A hipisi właśnie tacy byli dzielili się, uśmiechali, żyli w zgodzie mi.in

Tylko z kim Ty chcesz tworzyć komunę na wzór hipisów? Ze studentami, którzy przyjeżdżają na PW i robią powtórkę z juwenaliów,czy ludźmi przyjeżdżającymi z braku laku na darmowy festiwal i patrzących na ortodoksyjnych (piszę o wyglądzie) np. punków - jak na małpy w zoo? Nie ma i nie było rzeczy idealnych ale to co się teraz zjeżdża na PW to ....
pepesza6
Nowicjusz

Postprzez robin-hodu w Pią Wrz 14, 2012 19:46

DorothyN napisał(a):(...)...są ludzie, którzy sępią jedzenie, żeby mieć np. na alkohol albo fajki, a nie są to przecież artykuły, bez których człowiek nie potrafi się obejść...ale i odwrotnie...ja wychodzę z założenia, że "nie stać Cię to nie pij i rzuć palenie" i tyle ;).

Ależ 90% sępiących na PW stać na te rzeczy, ale sępia bo w ten sposób mogą zaoszczędzić. Później się chwalą, że przeżyli woodstock za 20zł.
robin-hodu
Zaawansowany

Dołączenie: Śro Sie 04, 2010 23:53

Postprzez mlody w Wto Paź 16, 2012 09:48

Tez nie lubię sępienia, jednak wiadomo człowiek się zawsze jakoś podzieli, zwłaszcza jedzeniem, piciem już niekoniecznie. Ale mój kumpel zawsze jeździ i mówi że lubi ten festiwal bo pojedzie stopem za darmo, pójdzie trzeźwy i wróci pijany jak szpadel, ale ksywę w bliskim kręgu znajomych ma właśnie "sępik" ;)
mlody
Nowicjusz

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 09:20

Postprzez ricko1st w Nie Lis 04, 2012 13:56

Sępy żyją dłużej i dostatniej !
Osobiście nie cierpię tej nacji :evil: , dlatego zawsze mam " dyżurne hasło antysępowe " : Nie dokładam, nie sponsoruję, nie dziele tego co mam !!
Pozdrawiam wszystkich Antysępów. :lol:
ricko1st
Nowicjusz

Dołączenie: Sob Lis 03, 2012 13:53

Postprzez pepesza6 w Nie Lis 04, 2012 15:06

wychodzi na to,że rumun pod kościołem "zarabia" około 600zł dziennie, czyli niewiele więcej niż ma miesięcznie dziseijszy emeryt (nie licząc tych mundurowych) więc nie tylko na PW sępy się pławią. Cóż, bywa, druga Irlandia :wink:
pepesza6
Nowicjusz

Postprzez DorothyN w Nie Lis 04, 2012 18:17

Czasy się zmieniają. Kiedyś było sępiarstwo ale była to rzecz kultowa i coś tam w sobie osobliwego to miało. Teraz sępienie na Woodzie to po prostu cwaniactwo i tyle. A co gorsza to ludzie stają się coraz bardziej nachalni.
pepesza6, trochę się tych punków uczepiłeś, PW zmienił swój charakter w związku z czym też inni ludzie zaczęli się tam pojawiać więc już nawet nie porównywałabym tego do tych pierwotnych idei, które tej imprezie przyświecały. Woodstock nie jest "tylko" dla punków i już raczej nigdy nie będzie ale z kolei to, że ktoś owym punkiem nie jest nie oznacza, że jest nieporządany w tym miejscu. Grunt to wzajemny szacunek i nic więcej ;).
DorothyN
Zaawansowany

Postprzez pepesza6 w Nie Lis 04, 2012 18:56

uczepiłem się punków i będę konsekwentny do końca. Bycie kulturalnym i wzajemny szacunek to może być podczas np. podróży pociągiem w wagonie kolejowym.Mogą podróżować kompletnie przypadkowe osoby, w różnym wieku itp. Tyle,że ktoś np. jedząc będzie uważał ,żeby nie nakruszyć na wszystkich,ktoś grając na laptopie będzie używał słuchawek itp.
PW- kultura nikomu nie zaszkodziła natomiast próbować zrozumieć kogoś, kto przyjechał na PW całkiem przypadkowo, bo jest za darmo i na ludzi rasta/taplających się w błocie patrzy jak na zwierzątka w klatce - takich ludzi chcesz tolerować, rozumieć itp? Bo j takich ludzi chrzanię :evil:
pepesza6
Nowicjusz

Postprzez robin-hodu w Pon Lis 05, 2012 00:36

Nie no, coś Wam się pochrzaniło, Woodstock nigdy nie był festiwalem dla punków, a na pewno nie był takim festiwalem w zamierzeniu. Na pierwszych przystankach były zespoły z półki muzycznej Owsiaka, takie jakie puszczał m.in. w "Brumie" (audycja którą prowadził wówczas w Trójce). Jurek przyznał dwa lata temu na spotkaniu w ASP że skład na tych przystankach to było trochę takie zaspokojenie jego gustów muzycznych, ale nigdy nie miał zamiaru robić drugiego Jarocina, ani zamykać się w jakichś ramach muzycznych. Woodstock od początku miał być imprezą dla wszystkich, formą podziękowania za zimową zbiórkę, niczym więcej.
robin-hodu
Zaawansowany

Dołączenie: Śro Sie 04, 2010 23:53

Postprzez Jaaasiek w Pon Lis 05, 2012 14:46

pepesza6 napisał(a):kultura nikomu nie zaszkodziła natomiast próbować zrozumieć kogoś, kto przyjechał na PW całkiem przypadkowo, bo jest za darmo i na ludzi rasta/taplających się w błocie patrzy jak na zwierzątka w klatce - takich ludzi chcesz tolerować, rozumieć itp? Bo j takich ludzi chrzanię :evil:

Jesteś chyba jednym z niewielu których to boli. Mnie osobiście rypie czy ktoś mi powie "brudasie" bo wracam upieprzony od błota, czy ktoś się na mnie patrzy jak na małpę czy na psychola. Szkoda mi życia na przejmowanie się takimi rzeczami, zależy mi tylko na tym co myślą o mnie osoby dla mnie bliskie, na których mi zależy. I mam tak samo gdzieś co myśli o mnie punk leżący pod ławką, dresiarz spoglądający groźnie zza szyby BMW czy zakonnica oddalająca się pospiesznie na mój widok. Po co mam zrozumieć kogoś kto nie próbuje zrozumieć mnie? Ale czy to komuś przeszkadza w życiu przez te parę dni obok siebie?

I jeszcze zacytuję mądre słowa robin-hodu bo niektórym, co jakiś czas, chyba ta fraza umyka sprzed oczu:

robin-hodu napisał(a):Woodstock od początku miał być imprezą dla wszystkich, formą podziękowania za zimową zbiórkę, niczym więcej.
Awatar użytkownika
Jaaasiek
Ekspert

Dołączenie: Śro Kwi 19, 2006 16:54
Miejscowość: DRINK TEAM Jeleśnia / Inverness

Postprzez DorothyN w Pią Lis 09, 2012 12:07

pepesza6 napisał(a):PW- kultura nikomu nie zaszkodziła natomiast próbować zrozumieć kogoś, kto przyjechał na PW całkiem przypadkowo, bo jest za darmo i na ludzi rasta/taplających się w błocie patrzy jak na zwierzątka w klatce - takich ludzi chcesz tolerować, rozumieć itp? Bo j takich ludzi chrzanię :evil:

Chodziło mi o coś zupełnie innego. Miałam na myśli to, że jeśli ktoś nie jest punkiem to nie od razu oznacza, że do tego festivalu nie pasuje. W końcu to miejce to nie tylko koncerty ale też szereg innych eventów. I mi to nie przeszkadza pod warunkiem, że ludzie mają do siebie wzajemny szacunek i wykazują się kulturą. Ale kwestią jeszcze jest to, co kto rozumie pod pojęciem punk.
Mówisz, że nie tolerujesz ludzi, którzy dziwnie patrzą na taplających się w błocie...osobiście też dziwnie się na to patrzę bo nie rozumiem co w tym jest fajnego i tyle. I to teraz świadczy, że nie nadaję się na Woodstock? Nie jestem zwolenniczką młynów, latania itp., nie noszę glanów, nie mam irokeza. Czyli rozumiem, że więcej na PW nie powinnam się pokazywać? ;)
DorothyN
Zaawansowany

Postprzez mariakow12 w Pią Gru 28, 2012 11:28

niestety... takei życie:)
mariakow12
Nowicjusz

Dołączenie: Pią Gru 28, 2012 11:13

Postprzez uchconveyor w Wto Kwi 23, 2013 08:42

Dorek182 - to jeszcze rozumiem. Ale rok czy dwa lata temu jedna bardzo złą strategię przyjęła - siedzała bez stanika, cycki zakrywała rękami i tabliczka "Zbieram na stanik". A że była całkiem fajna, to ludziom akurat niezbyt zależało żeby uzbierała ;) .
uchconveyor
Nowicjusz

Dołączenie: Pią Kwi 19, 2013 09:44

Postprzez benyk33 w Wto Kwi 23, 2013 13:36

uchconveyor napisał(a):Dorek182 - to jeszcze rozumiem. Ale rok czy dwa lata temu jedna bardzo złą strategię przyjęła - siedzała bez stanika, cycki zakrywała rękami i tabliczka "Zbieram na stanik". A że była całkiem fajna, to ludziom akurat niezbyt zależało żeby uzbierała ;) .

A nie lepiej bylo zeby sama sobie z portfela wygrzebala?
"Jutro to dziś tylko że jutro..."
Awatar użytkownika
benyk33
Ekspert

Dołączenie: Pią Mar 14, 2008 13:21
Miejscowość: GU1

Poprzednia

Powróć do Woodstock - ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników